Petek Temizliği

25 yıldır hizmet veren petek temizliği firmamız, sizlere ekonomik ve verimli bir ısınma sağlamak için çalışmaktadır. Petek temizliği yapılırken kullanılan ürünlerin, temizleyici ve makinelerin doğru seçimi ise işlerin en kaliteli sonucu vermesi için oldukça önemlidir. Petek temizliği sürecinde yaşanacak herhangi bir probleme karşı, doğru firmalarla çalışmak bu problemlerin hızlı bir şekilde çözülmesini sağlayacaktır. Doğalgaz giderlerinizi düşüren, ısınma performansınızı etkileyen bu işlem, nasıl yapılmaktadır?

Bu işlemin doğru bir şekilde yapılması için ilk önce yapılması gereken doğru ürün seçimlerinin yapılmasıdır. Doğru bir şekilde kullanılmayan temizlik ürünleri insan sağlığına ve doğalgaz tesisatına olumsuz etkiler bırakabilmektedir. Petek temizliği yapılmadan önce temizlik işleminin etkili ve kaliteli sonuçlar verebilmesi için temizlik süreçlerinin doğru bir şekilde yapılması oldukça önemlidir. En güvenilir petek temizliği işlemlerine başlamadan önce, uygulanması gereken ilk adım, peteklerin havasının doğru bir şekilde alınmasıdır. Peteklerin havasını belli aralıklarla almak ise doğalgaz tesisatında su döngüsünün sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacağından temizlik işleminin daha etkili olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda su döngüsü doğru bir şekilde gerçekleşen peteklerin, kirlenmesi de çok daha uzun zaman alacaktır.

dış cephe cam temizliği

Profesyonel Temizlik Hizmetleri

Yılların verdiği deneyim ve tecrübe ile sizlere Temizlik Şirketi hizmetleri sunuyoruz. İletişim Sayfamızdan hemen bizimle iletişime geçin!

SIKÇA SORULAN PETEK TEMİZLİĞİ SORULARI

Kolorifer petek temizliğI

Petek temizliği, kalorifer sistemlerinin verimli çalışması için düzenli olarak yapılması gereken oldukça önemli bir işlemdir. Kalorifer petek temizliği yaptırmadan önce, temizlik yaptıracağınız yeri doğru seçmek oldukça önemlidir. Doğalgaz tesisatı ve kombi onarımları yüksek maliyetlere yol açtığından yapılacak yanlış bir uygulama büyük sorunlara yol açma riski taşımaktadır. Bu problemleri yaşamamak için petek temizliğinizi düzenli olarak güvenilir firmalara yaptırmanız önerilmektedir.

İlaçsız petek temizliğI

Kimyasal kullanılmadan yapılan temizlik işlemi, en iyi petek temizliği olarak kabul edilmektedir. Doğaya ve doğalgaz tesisatınıza oldukça faydalıdır. Petek ve doğalgaz tesisatı temizliğinizi kimyasal ilaçlar kullanmadan yalnızca yüksek basınçlı hava ve su ikilisi ile temizleyerek %100 oranında bir temizleme sağlamanız mümkündür. Bu temizlik işlemini doğru bir şekilde yapmak, kombinizde herhangi bir sorun yaşamanızı önleyecektir. Kimyasal olmadan petek temizleme makinesi dengeli bir şekilde hava basılarak tesisatınızın temizlenmesini sağlamakta ancak bilgi sahibi olmayan kişilerin bu işlemi yapması, tesisatınıza ciddi derecede hasarlar vermektedir. Aynı zamanda, kullanılan ilaçlar, atmosfere zarar verdiğinden dolayı ilaçsız petek temizliği işlemi çok daha fazla tercih edilmektedir.

Petek temizliği deneyimsiz kişiler ve firmalar tarafından yapıldığında, temizlik öncesinde doğru şekilde çalışan tesisat ve kombinin arıza verdiğini belirten müşterilere sebep olmaktadır. Bu gibi sorunlu işçilikler, petek temizliği konusunda ciddi ve kırılması güç bir ön yargı oluşturmuş fakat bu ön yargı, alanında deneyimli firmalar tarafından yapılan kaliteli ve güvenilir işçilik sayesinde yavaş yavaş değişmeye başlamıştır. Kombilerin doğru ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlamak için temizlik işlemini ilaçsız şekilde gerçekleştirmek oldukça önemlidir. Petek temizliği işlemi yaklaşık olarak 1.5 saat sürmekte bu süre sonunda kombi ve doğalgaz tesisatınız ilk günkü kalitesinde ısıtmaya devam etmektedir.

Merkezi sistem petek temizliğI

Merkezi sistemli ısınma çözümü kullanılan site ve apartmanlarda, her dairenin eşit derecede ısınmasını sağlamak oldukça önemlidir. Belli bir noktadan ayarlanan merkezi sistem derecesi, aynı zamanda evdeki petekler üzerinden de kontrol edilebilmektedir. Yine de petekler kirli olduğunda ne kadar yüksek ısıda çalışılırsa çalışılsın verimli bir ısıtma sağlanamamaktadır. Petek pisliği, apartman ısınma giderlerinin yükselmesine ya da paylı doğalgaz sistemlerinde, ödediğiniz faturanın artmasına neden olmaktadır. Petek bakım ve temizlik işlemlerinizi düzenli olarak yaparak, oldukça rahat bir şekilde merkezi sistemden faydalanabilirsiniz. Bu gibi problemlerin önüne geçmek için düzenli olarak merkezi sistem petek temizliği işlemi sonrasında yapılan işlemin kalitesine bağlı olarak problem yaşanma riski bulunmaktadır. Doğru bir şekilde uygulanan petek temizliği ise peteklerinizin ve kombinizin kalitesini ilk günkü haliyle korumanıza yardımcı olur. Peteğinizin pislik ile dolu olmasına bağlı olan problemleri yaşamamak ve doğalgaz faturanızı düşük seviyede tutmak için petek temizliğinizi ihmal etmemeniz önerilmektedir.

Petek temizliği bütçenize ve doğaya faydalı mıdır?

Temizlik işlemi, iki yılda bir yapılması önerilen bir işlemdir. Doğru eller tarafından uygulandığında peteklerinize ve tesisatınıza hiçbir şekilde zarar vermeyen petek temizlik işlemi, oldukça makul fiyatlarla yapılmaktadır. Bu fiyat avantajı sayesinde, uygun fiyatlara yapılması ile de ciddi oranlarda tercih edilmeye başlamıştır. Her geçen gün çok daha fazla kişi tarafından tercih edilen ekonomik fiyatlı petek temizliği işlemi, doğalgaz tüketiminizi azaltmaktadır. Azalan doğalgaz ve elektrik tüketimi sayesinde doğanın korunmasında da ciddi avantajları bulunan bu işlemin önemi anlaşılmaya başlanmıştır. Petek temizliğinin ilaçsız bir şekilde yapılması da doğaya salgılanan kimyasal madde miktarını azaltması dolayısıyla avantajlı bir hale gelmiştir. Zorunlu durumlarda yapılan ilaçlı petek temizliğine kıyasla çok daha doğa dostu bir işlem olan ilaçsız petek temizliğinin doğru firmalar tarafından uygulanmasına özen göstermeniz önerilmektedir. Firma olarak Temizliksirketi.com.tr sitemiz ile detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN GENEL SORULAR

Temizliksirketi.com.tr kimdir?

ENTEGREGROUP TEMİZLİK HİZM. LTD. ŞTİ olarak hizmet veriyoruz.

Şirket adresiniz nedir?

Talatpaşa Mah., Ersoy Sk., No:5/B Kağıthane,İstanbul

Telefon numaranız nedir?
Hizmet ve satışlarınız faturalı mı?

Tüm işlem ve sunulan hizmetlerimiz faturalıdır.

Garantili ürünler mi satıyorsunuz?

Tüm satılan ürünler Resmi Firma garantilidir. Verdiğimiz hizmet ve ürünlerin sonuna kadar arkasındayız.