İnşaat Sonrası Temizliği

Yeni yapılan binaların, dairelerin, fabrikaların veya sosyal yaşam alanlarının kullanılmaya başlamadan önce inşaat artıklarından arındırılması işlemine inşaat sonrası temizlik adını veriyoruz.

İnşaat sonrası temizliği birkaç adımda yapılması yapılan üretimin korunması için çok önemlidir.

İnşaat sonrası kaba temizliği işlemi inşaatın kabası bittikten sonra ince işçilik için tüm alanın molozlardan ve çeşitli inşaat artıklarından temizlenmesi gerekmektedir bu işlemi genelde inşaat firmaları bünyesinde bulundurdukları temizlik personelleri ile çözmektedirler. Kaba temizlik yapıldıktan sonra zemin döşemeleri, mutfak dolapları, elektrik aksamları, tuvaletler camlar, kaba temizlik işlemi bittikten sonra montaj yapılmaktadır. İnşaat aşaması bittikten sonra kullanıma açılabilmesi için ince temizlik işlemleri yapılması işinde profesyonel bir temizlik şirketi tarafından mümkündür. Temizlik şirketleri seçerken yapılan imalat tipine göre işinde uzman bir temizlik firması iyi araştırılması gerekmektedir.

Profesyonel Temizlik Hizmetleri

Yılların verdiği deneyim ve tecrübe ile sizlere Temizlik Şirketi hizmetleri sunuyoruz. İletişim Sayfamızdan hemen bizimle iletişime geçin!

SIKÇA SORULAN İNŞAAT SONRASI TEMİZLİĞİ SORULARI

İnşaat sonrası daire temizliği nasıl yapılır?

Müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu ve talep ettiği konuların başında ev temizliği, villa temizliği, ofis temizliği ve binaların toptan inşaat temizlikleri gelmektedir.

İnşaat sonrası ev temizliği işleminde önce tüm alanın çöplerden ve tozlardan arındırılması işlemi yapılması gerekmektedir. Çünkü havada asılı halde bulunan tozlar ortalama 24 saat içerisinde alçalarak çökmektedirler. İnşaat firması veya dekorasyon firması tarafından teslim edilen evler anlaşmanıza bağlı olarak kaba ve ince temizliği yapılmış halde teslim edilmektedir.

Profesyonel daha doğrusu işinde uzman firmalar yaptıkları inşaatları ince temizlik işlemlerini temizlik firmalarına yaptırıp sizin kullanabileceğiniz şekilde teslim ederler. Buradaki amaç hem sizi kazanmak hemde temizlik işleminden sonra rahatlıkla görülebilen inşaat veya malzeme hatalarını kontrol edebilmek içindir. Evinizin inşaatı yapılırken boyacı, sıvacı, kalıpçı, mobilyacı elektrikçi her biri ayrı firmalarda oluşmaktadır. İnşaat sonrası temizliği bittikten sonra mühendisler tarafından kontrol edilen yapı hangi firmanın hangi malzemesinde hata olduğunu tespit ederler ve firmalar uzaklaşmadan hataları telafi ettirilir.

İnşaat sonrası ev temizliği detayları nelerdir?

Buna ilk önce yukarıda değindiğimiz gibi kaba temizliğini yaparak işleme başlar, daha sonra yüzeye zarar vermeyen temizlik kimyasalları ve ekipmanları ile ince temizlik işlemine başlar. İnşaat sonrası cam temizliği işlemi yapılırken camcı personelin kullandığı ekipmanlar cam temizliği sayfamızda bahsettiğimiz cam ekipmanlarını hazırlar bunlara ekstra olarak elektrikli süpürgeye de ihtiyaç duymaktadır. Önce cam çerçevelerini ve oluklarını temizler daha sonra camı sabunlayarak yüzeyde bulunan harç, boya veya silikon kalıntılarını kazır ve cam yüzeyini silinmeye hazır hale getirir. Elindeki cam silme ekipmanları ile içeriden ve dışarıdan camları siler akan su izlerini kurular, diğer taraftan temizlik şirketine bağlı diğer temizlik personeli mutfak dolaplarının içlerin üstlerini elektrikli süpürge ile tozlardan arındırır, ahşap yüzeylerde imalatı korumak için ince bir film haline bulunan jelatinleri temizler.

Sadece mutfak temizliğinde kullandığımız temizlik bezleri ve temizlik kovasını yanına alarak tüm mutfak dolaplarının üst kısmından başlayarak aşağıya doğru yüzeyler silinerek kurulanır.

Cam temizliği ve mutfak temizliği bittikten sonra tuvalet ve banyo fayansları, lavabo tezgahı temizlenir.

Odalardaki kalorifer petekleri araları buhar makinesi ile temizlenir üstleri ve boruları silinir. Evdeki tüm kapılar, süpürgelikler silinir. Zemin temizliği mop aparatı ile bir kez silinir, 2. kez temiz su hazırlanır ilk silimden sonra göze çarpan boya kalıntıları zemine zarar vermeden temizlenir akabinde hazırlanan temiz su ile tüm yüzey kirlerden arındırılır. Dış kapı temizliği yapılarak inşaat sonrası temizliği yapılan ev müşteriye teslim edilir.

İnşaat sonrası villa ve apartman daireleri daire sayısı ne olursa olsun genelde aynı yöntemle temizlenmektedir.

Alışveriş merkezleri, fabrikalar ve plazalar gibi yüksek metrajlı alanların temizliğinde kullanılan temizlik yöntemleri biraz daha farklıdır, önce tüm alan kaba tozlardan arındırılır geniş alanlarda yüksek ve geniş camlar, binlerce metrekare zeminler, asansörler, merdivenler ve dikey yüzeyler vardır.

Camlar yetişemeyecek kadar yüksekte ise iskele veya merdiven tarzı yükseltici aparatlar yardımıyla yakından temizlenmesi gerekmektedir çünkü inşaat sonrası camların ilk kez temizliği önemlidir,  burada kullanılacak kazıma aparatları ve kimyasallar yüzeye zarar vermeyen malzemelerden oluşmak durumundadır. Cam ve çerçeve yüzeyleri temizledikçe imalat hataları görüldükçe fotoğraflanarak yöneticiye bilgi verilmesi gerekmektedir. Aksi halde daha önce oluşan çizikler veya imalat hataları cam temizlik personeli olarak üzerimize kalabilmektedir. Bu durum çalıştığımız temizlik firması yöneticilerini zarara uğratacaktır.

İnşaat sonrası fayans yüzeyler rota ve siyah ped yardımıyla ve asidik temizlik ürünler ile ovularak yapılmalıdır yüzeyde bulunan harç kalıntıları kazıma aparatları ile kazınmalıdır. Yüzeyde bulunan kirli su ıslak kuru vakum makineleri ile temizlenir.

Sertleştirilmiş yüksek metrajlı zeminlerin temizliği binicili temizlik makineleri ile zahmetsizce kısa sürede temizlenmektedir. Ancak yıkama makinesiyle temizlemeye başlamadan önce tüm yüzeyde bulunan inşaat ve harç artıkları raspa dediğimiz kazıma aparatları ile yüzeyden uzaklaştırılır. Sonra temizlikte kullandığımız solüsyon yüzeye yayılır sonra ikinci yıkama ile yüzdeki tüm kirlerden arındırılır. Teknoloji ile beraber kullandığımız tüm makine, ekipman ve kimyasallar işleri kısa sürede zahmetsizce temizlik işlerini halletmektedir.

İnşaat sonrası temizlik fiyatı nasıl belirlenir?

İnşaat sonrası temizlik fiyatları, temizlik şirketleri yöneticileri tarafından yapılacak detaylı keşif neticesinde öngördükleri temizlik fiyatları ile teklif oluştururlar, ortalama 3 veya dört temizlik şirketi tarafından verilen temizlik teklifleri değerlendirilerek firma ile anlaşma sağlanır.

İnşaat sonrası temizlikte kullanılan makine, kimyasal ve malzemelerin kalitesi fiyatı belirlerken en önemli faktörlerden bir tanesidir. Temizlik şirketlerinin işlerini kolaylaştırdığı için daha uygun fiyatlar verilmektedir. Temizlik personellerinin eğitimli olması tabiî ki en başta gelmektedir. Sonuçta üretilen bunca makine ve kimyasalları temizlik personelleri tarafından kullanılmaktadır. Eğitimli personelleri bir araya getirmek veya bünyemizde çalıştırdığımız personellere kimyasalların hangi yüzeyde hangi yöntem ile temizlik yapılması gerektiğini öğretmek tamamen temizlik şirketi yöneticileri ve temizlik şirketinin vizyonuyla alakalıdır.

İnşaat sonrası temizlik şirketleri nasıl bulunur?

Sitemiz yüzde yüz yasal ve bu işi meslek edinmiştir. Güvenle firmamızdan veya Kurumsal hizmet sunan firmalardan hizmet alabilir, internet araştırmalarıyla farklı firmalara da ulaşabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN GENEL SORULAR

Temizliksirketi.com.tr kimdir?

ENTEGREGROUP TEMİZLİK HİZM. LTD. ŞTİ olarak hizmet veriyoruz.

Şirket adresiniz nedir?

Talatpaşa Mah., Ersoy Sk., No:5/B Kağıthane,İstanbul

Telefon numaranız nedir?
Hizmet ve satışlarınız faturalı mı?

Tüm işlem ve sunulan hizmetlerimiz faturalıdır.

Garantili ürünler mi satıyorsunuz?

Tüm satılan ürünler Resmi Firma garantilidir. Verdiğimiz hizmet ve ürünlerin sonuna kadar arkasındayız.