Güneş Paneli Temizliği

Güneş paneli temizliği panellerin verimli çalışması açısından büyük önem taşımaktadır. Hem sürdürülebilir hem de ekonomik bir enerji kaynağı olmasından ötürü güneşin enerjisinden bol miktarda yararlanılmaktadır. Çevreye herhangi bir zararı dokunmayan ve doğadan beslenen güneş enerji üretimi de kullanımı kadar büyük bir önem taşımaktadır. Güneş enerjisi ile yarışan elektrik enerjisinin maliyet açısından güneşten daha pahalı olduğu su götürmez bir gerçektir. Bu durum hane bütçesine sürekli bir yük binmesine neden olmaktadır. Gerek kışın ısınma ihtiyacının giderilmesinde gerekse yazın serinlemede elektrik enerjisinin fazla tüketilmesi faturaların kabarmasına neden olmaktadır. Bu gereksiz mali yükten kısa bir zaman dilimi içerisinde kurtulmanın yolu ise güneş enerjisinden geçmektedir. Güneş enerjisine yönelen insanlar hem ekonomik yönden rahat etmekte hem de doğaya zarar vermemektedir.

Profesyonel Temizlik Hizmetleri

Yılların verdiği deneyim ve tecrübe ile sizlere Temizlik Şirketi hizmetleri sunuyoruz. İletişim Sayfamızdan hemen bizimle iletişime geçin!

SIKÇA SORULAN GÜNEŞ PANELİ TEMİZLİĞİ SORULARI

Güneş paneli temizliği nedir?

Güneş paneli temizliği genellikle evlerde ve sanayi kuruluşlarında kullanılan panellerin saf su ve bazı alkollü karışımlar ile kirlerden arındırılması işlemidir. Kaynağını güneşten alan sistem, ışınların elektrik enerjisine dönüştürülmesi sırasında kullanılmaktadır. Güneş panellerinin birleşmesi ile oluşturulan sisteme genel olarak fotovoltaik sistemler adı verilmektedir. Fotovoltaik düzeneğin kurulabilmesi için temelde 3 adet unsura ihtiyaç duyulmaktadır. Bu unsurlar sırası ile: akü, doğru akım çevirici paneller ve alternatif akım çevirici olarak ifade edilebilmektedir. Bu düzeneğin panellerinde santimetrekare boyutlarına sahip ufak parçalar bulunmaktadır. Bu ufak parçalara fotovoltaik hücre denmektedir. Bu ufak parçaların üreteceği enerji az olacağından panel haline getirilerek kullanılmaktadır.

Güneş paneli temizliği faydalı mı?

Güneş paneli temizliği çoklu panellerin bir araya gelerek oluşturduğu fotovoltaik sistemlerin sahip olduğu kirlerden arındırılmasıdır. Ev, sanayi kuruluşları ya da iş yeri gibi mekanlarda kullanılan hesap makinesi, saat ve basit düzeneklerde yer alan güneş panelleri son derece verimli ürünlerdir. Bu ürünler çalışmak için ihtiyaç duydukları elektrik enerjisini sahip oldukları güneş panellerinden elde etmektedir. Bu sayede gereksiz maliyet oluşmadan ürünlerin çalışması sağlanmaktadır. Yenilenebilir bir enerji kaynağı olan güneş, cihazlarda yer alan paneller sayesinde kontrollü bir şekilde kullanılabilmekte ve bu sayede hem ekonomik açısından hanelere destek sağlamakta hem de doğanın boş yere zarar görmesi engellenmektedir.

Güneş paneli temizliği yapan firmalar

En iyi güneş paneli temizliği hizmeti sunan firmamız gerek evlerde yer alan gerekse iş yerlerinde kullanılan güneş panellerinin temizlik işlemini profesyonel olarak gerçekleştirmektedir. Güneş paneli temizliği, panellerin verimli çalışabilmesi açısından büyük bir öneme sahiptir. Temizlik sırasında genel olarak saf sudan yararlanılsa da bazı alkollü temizleyiciler de kullanılmaktadır. Özellikle kış mevsimi geldiğinde dondurucu soğuğun etkisi ile paneller üzerinde donlar meydana gelmekte ve temizlik işlemi zorlaşmaktadır. Bu gibi durumlarda buzlardan kurtulmak için öncelikle alkol bazlı temizleyicilerden yararlanılmaktadır. Alkol bazlı temizleyicilerin panel üzerinde bıraktığı su lekelerinin önlenmesi için ise farklı yöntemler kullanılmaktadır. Alkollü temizleyicilerden daha sık kullanılan saf su, en yaygın temizleme yöntemidir.

Kaç yıldır güneş paneli temizliği yapıyorsunuz?

25 yıldır hizmet veren güneş paneli temizliği yapan firmamız sizlere kurumsal ve kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Temizlik işlemi sırasında kullanılan deiyonize saf su, çözünmüş cisimlerden bütünü ile arındırılmış şekilde hazırlanmaktadır. Alkol bazlı temizlik maddelerinin tam tersi olarak deiyonize saf su paneller üzerinde leke bırakmamakta ve toz tutmamaktadır. Leke oluşturmamasının en büyük faydası ise güneşten gelen ışınların herhangi bir engele çarpmadan doğrudan panele ulaşıp emilmesinin sağlanmasıdır. Deiyonize hale getirilmiş saf su ile temizlenen panellerde, yüksek gerilim riskleri etkisiz hale getirildiği ve korozyon tehlikesi ortadan kalktığı için her türlü güvenlik sağlanmaktadır. Deiyonize hale getirilmiş saf su ile panel temizleme sıklığı ise her mevsim geçişlerinde en az bir kez olacak şekilde ayarlanmalıdır.

Güneş paneli temizliği hangi saatlerde yapılır?

Güneş paneli temizliği için en uygun zaman aralığı akşam ya da sabahın çok erken saatleridir. Bu saatlerin tercih edilmesinin başlıca nedeni güneşin en az etkili olduğu saatler olmasıdır. Eğer panel temizliği güneşin en aktif olduğu saat aralıklarında yapılır ise paneller el değmeyecek kadar sıcak olacağından yüzeyin tam istendiği gibi temizlenebilmesi mümkün olmayabilir.

Güneşten elde edilen verim bazı faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Panelin cinsi, panel kurulumu sırasındaki işçilik kalitesi, panel üzerinde yer alan kirler, panel tasarım verimliliği ve çevresel etmenler panel verimliliğini etkileyen unsurlardır. Sözü edilen unsurlar baz alınarak mümkün olan en yüksek düzeyde verimlilik elde edilmesi için firmamızın panel temizleme ve bakım hizmetinden yararlanabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN GENEL SORULAR

Temizliksirketi.com.tr kimdir?

ENTEGREGROUP TEMİZLİK HİZM. LTD. ŞTİ olarak hizmet veriyoruz.

Şirket adresiniz nedir?

Talatpaşa Mah., Ersoy Sk., No:5/B Kağıthane,İstanbul

Telefon numaranız nedir?
Hizmet ve satışlarınız faturalı mı?

Tüm işlem ve sunulan hizmetlerimiz faturalıdır.

Garantili ürünler mi satıyorsunuz?

Tüm satılan ürünler Resmi Firma garantilidir. Verdiğimiz hizmet ve ürünlerin sonuna kadar arkasındayız.