Zemin Temizliği

Zemin temizliği; ev, iş yeri, avm, hastane, okul gibi alanlarda hijyenik bir ortam yaratma adına çok önemlidir. Zeminlerin temizlenmemesi ya da yanlış temizlenmesi beraberinde pek çok hastalığa davetiye çıkaracaktır. Bu nedenle bu alanda hizmet veren deneyimli firmalardan temizlik hizmeti alınması gerekmektedir. 
Profesyonel temizleme firmaları, yüzeylerin özelliklerine göre temizleme hizmeti vereceklerdir. Bu sayede zeminlerin kullanım süreleri uzayacak ve steril bir ortam sağlayacaktır. Eğer bu konuda profesyonel yardım alınmaz ise yüzeylerde kalıcı deformeler oluşabilir ve hijyenik bir ortam sağlanamadığı için çeşitli hastalıklar ile karşılaşılabilir.

Profesyonel firmalar tarafından zemin temizliği sadece görünen lekelere yönelik olarak yapılmaz. Firmaların benimsediği temizlik anlayışına göre; insan sağlığını da düşünülerek zeminin tamamen görünen görünmeyen tüm bakteri, mikroorganizma ve kirden arınması amaçlanmaktadır. Bu nedenle günümüzde tüm teknolojik imkanlardan yararlanılarak zeminlere uygun kimyasallar, kirin çözülmesine yönelik temizlik uygulamaları, köpüklü ıslak yıkama, sudan arındırma ve silme işlemleri uygulanmaktadır.

Siz de yaşam alanlarınızın zeminlerine hem görsel olarak iyi bir görünüm kazandırmak hem de zararlı maddelerden kurtularak hijyenik alanlar yaratmak istiyorsanız en iyi profesyonel zemin temizliği hizmeti veren firmalar ile çalışabilirsiniz. 25 yılın verdiği tecrübe ile web sitemiz Temizliksirketi.com.tr bu konuda size yardımcı olacaktır.

Profesyonel Temizlik Hizmetleri

Yılların verdiği deneyim ve tecrübe ile sizlere Temizlik Şirketi hizmetleri sunuyoruz. İletişim Sayfamızdan hemen bizimle iletişime geçin!

SIKÇA SORULAN ZEMİN TEMİZLİĞİ SORULARI

Zemin temizliği nasıl yapılır?

Yaşam alanlarında dekorasyonu tamamlama ve ortam ısısını koruma adına tercih edilen zemin kaplamalar, zamanla kirlenmekte ve yıpranmaktadır. Bu nedenle belirli periyotlar ile zeminlerin temizlenmesi ve bakımının yapılması gerekmektedir. Bu durum ayrıca insan sağlığı adına da çok önemlidir. Bu konuda günümüzde profesyonel hizmet veren firmalar bulunmaktadır.

Zemin temizliği, profesyonel firmalar tarafından gerekli makineler ve temizlik ürünleri kullanılarak yapılmaktadır. Bahsetmiş olduğumuz bu makinelerin yüzeylere zarar vermeyecek alt pedlere sahip olması gerekmektedir. Ayrıca zeminler türlerine göre temizlenmelidir.  Örneğin temizlenecek yüzey laminat ise temizlemek için fırçalı elektrikli süpürge aparatları ile yüzeylerin tozu temizlenecektir. Daha sonra ahşap temizleyici veya Arap sabunu kullanılarak yumuşak bir bezle yüzey temizlenecektir. Bu işlemden sonra zeminin ıslak kalmaması ve leke bırakmaması için kurulanması gerekmektedir. Bunların dışında laminatlar için ağır kimyasal kullanımından uzak durulmalıdır.

 Mermer yüzeylerin ise gözeneklerinde zamanla kir ve toz birikmekte ve bakteri oluşmaktadır. Bu nedenle belirli aralıklar ile temizlenmesi gerekmektedir. Fakat mermer üzerinde en iyi zemin temizliği yapılması için korozyona sebebiyet verecek ve aşındıracak kimyasallardan uzak durulmalıdır. Mermer, epoksi gibi yüzeyler için geliştirilmiş yüzey temizleyiciler kullanılarak zeminler temizlenmelidir.

Son zamanlarda neredeyse tüm yaşam alanlarında kullanılmaya başlayan PVC zemin kaplamalar ise uzun süre temizlenmediğinde matlaşmakta ve derz aralarında kararmalar görülmektedir. Bu yüzeyleri temizlemek için üretilen kimyasallar ve uygun süpürme makineleri ile belirli periyotlarda temizlenmesi çok önemlidir.

Yaşam alanlarına doğal bir görünüm kazandırması adına tercih edilen taş kaplamaların ise türüne göre doğallığını kaybettirmeyecek kimyasallar ve doğal temizleme malzemeleri ile bakımının yapılması gerekmektedir. Ayrıca yüzeylerin ilk gün ki gibi görülmesi için uygun parlatıcı ürünler kullanılarak yüzeyler parlatılmalıdır.

Yukarıdaki verilen örneklerden de anlaşılacağı üzere zeminlerin özellikleri birbirlerinden farklıdır. Bu nedenle zeminlerin özelliklerine uygun ekipmanla ve makineler ile hizmet veren kaliteli firmalardan zemin temizleme hizmeti alınmalıdır. Bu konuda size Temizliksirketi.com.tr yardımcı olacaktır. Web sitemiz sizler için en iyi zemin temizleme hizmeti veren ve size en yakında konumda bulunan firmaları bir araya getirmektedir.

Zemin temizliği yapan firmalar

Zemin temizliği, çeşitli hastalıkların yaşanmaması adına çok önemlidir. Özellikle ev, iş yeri, okul, avm, hastane gibi insan trafiğinin yoğun olduğu alanlarda bu konuya önem verilmesi gerekmektedir. Bu alanlar doğru temizlik makineleri ve deterjanlar ile temizlenmediğinde bakteri üretmeye devam edecek ve çeşitli hastalıklara sebebiyet verecektir. Bu nedenle zemin temizleme konusunda profesyonel çalışmalar gerçekleştiren temizlik şirketleri ile çalışmak gerekmektedir.

Zemin temizleme konusunda referans çok önemlidir.  Kişilerin ya da işletmelerin tercih edecekleri temizlik firmaları ya uzun yıllardır bu işi sürdürmeli ya da önemli kurum ve kuruluşların temizlik işlerini yürütmüş olmalıdır. Genel olarak profesyonel firmalardan zemin temizliği hizmeti almak ise;

  • Epoksi, halı, beton, fayans, seramik, mermer, granit, karo, doğal taş gibi zeminlerin detaylı ve türüne uygun temizlenmesi zemin bakım ve onarım masraflarının azalmasını sağlayacaktır.
  • Endüstriyel model yıkama makineleri ile temizlik yapıldığı için hızlı bir şekilde temizleme işlemi tamamlanır. Ayrıca inatçı lekelerden de yüzeyler kolay bir şekilde arındırılmaktadır.
  • Eğer zeminde çıkmayan inatçı lekeler var ise lekelenen bölüme özel işlemlerde bulunulmalıdır. Ancak zemine zarar vermeyen ürün kullanımına dikkat edilmelidir.
  • Vakumlu makineler kullanılarak temizlik gerçekleştiği için günlerce kurumasını beklemenize gerek kalmaz. Bu duruma bağlı olarak da iş yapınızda aksamalar meydana gelmez.
  • Temizlik sırasında kullanılan deterjan ve dezenfektanlar Sağlık Bakanlığı'nın onay verdiği iş sağlığı ve güvenliği standartlarına uygun ürünlerdir. Kullanılan ürünler, insan sağlığının ve eşyaların zarar görmemesi adına ağır kimyasallar içermemektedir.
  • Zemin temizleme işlemi belirlenen gün ve tarihte yapılıp temizlenmektedir. Ayrıca temizlenen alanın özelliklerine göre deneyimli personeller ile temizleme hizmeti verilmektedir.
  • Firmaların zemin temizleme ücretleri ise temizlenecek alanın boyutlarına ve zeminde kullanılan malzemenin özelliklerine göre farklı fiyat aralıklarında belirlenmektedir.

Firmaların ve kişilerin yaşam alanlarında steril bir ortam oluşturmaları ve görsel olarak da yaşam alanlarına ferah görünüm kazandırmaları belirli aralıklar ile yapılacak olan detaylı bir zemin temizliği sayesinde gerçekleşecektir. Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi bu konuda profesyonel firmalar, detaylı ve hijyenik bir temizlik gerçekleştirmektedir.  Siz de yukarıdaki şartları taşıyan bir temizlik firması ile çalışarak hijyenik alanlar yaratabilirsiniz. Bu konuda profesyonel hizmet sunan Temizliksirketi.com.tr sizlere yardımcı olacaktır. 25 yıldır hizmet veren güvenilir bir firma arıyorsanız web sitemizi ziyaret edebilir ve web sitemizde yer alan iletişim adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN GENEL SORULAR

Temizliksirketi.com.tr kimdir?

ENTEGREGROUP TEMİZLİK HİZM. LTD. ŞTİ olarak hizmet veriyoruz.

Şirket adresiniz nedir?

Talatpaşa Mah., Ersoy Sk., No:5/B Kağıthane,İstanbul

Telefon numaranız nedir?
Hizmet ve satışlarınız faturalı mı?

Tüm işlem ve sunulan hizmetlerimiz faturalıdır.

Garantili ürünler mi satıyorsunuz?

Tüm satılan ürünler Resmi Firma garantilidir. Verdiğimiz hizmet ve ürünlerin sonuna kadar arkasındayız.