Otel Temizliği

Otel temizliği müşterilerin tercihlerini etkileyen en önemli konuların başında gelmektedir. Konaklanacak olan tesisin her yerinde temizlik kurallarına uygun görüntü olması beklenir. Oteller yeme, içme ve konaklama tesisleri olarak tüm alanları hijyenik bir halde tutmak zorundadır. Otel temizliği büyük bir ekibin bir arada koordineli olarak çalışması sonucu başarılı olmaktadır. İşletmede yer alan temizlik personelinin bu alanda tecrübeli ve bilgili kişilerden oluşması ve uygun malzemeleri kullanması önemlidir. Otellerde kat görevlileri ve oda temizlik görevlileri bulunur. Ayrıca restoran, havuz başı, bar, kafe, spor salonu ve bahçe temizliği yapılması gereken alanlarda farklı ekipler gün boyu görevlerinin başında bulunur.

25 yıldır hizmet veren firmamız tüm bu işlemleri sağlayan temizlik şirketlerini sizin için bir araya getirerek kısa sürede istediğiniz hizmeti almanızı sağlamaktadır.

Müşterilerin ilk gördüğü yer resepsiyon ve sonrasında odaları olmaktadır. Bu sebepten otel girişi, kat alanları ve odaların temizliği gün içinde sürekli yapılmaktadır. Kullanılan malzemeler kokusu ve yapısı itibariyle sağlığa zararlı ve rahatsız edici özellikte olmamalıdır. Odalarda çıkan müşterinin arkasından yeni müşterilere hazırlık süreci başlar. Personel oda kapısından başlayarak detaylı olarak temizlik yapmaktadır. Odalardaki yatak ve çarşafların temizlenmesi, kılıfların değiştirilmesi, tuvaletin uygun malzemelerde dezenfekte edilmesi, yeni havluların, hijyen malzemelerinin bırakılması, cam ve pencerelerin temizliği, tozların alınması, balkon varsa yıkanıp silinmesi, buzdolabı ve içecek bardaklarının temizliği ve yenilenmesi gibi işlemlerin kısa sürede tamamlanması gerekir.

Otel temizliği kapsamlı ve özenli çalışma gerektiren bir ekip işidir. Çalışan tüm personelin aynı özeni göstermesi gerekir. Belirli bir standart yakalanamaması durumunda otelin geneli olumsuz etkilenir. Her bölümde ve alanda görevli olan personel kendi sınırları dahilinde yaptığı işten sorumlu olmaktadır. Bu kapsamda yapacağı işten, kullanacağı malzemeye kadar bilgili olmalıdır. Görünen ve görünmeyen bütün alanlarda %100 hijyen oluşturulması gerekmektedir. Otelin belirlediği kurallar ve hijyen politikaları gereği her türlü hizmetin tamamlanması ve raporlanması önemlidir. Kat şefleri ile denetim sağlanarak uygunluk kontrolleri tamamlanmaktadır.

Profesyonel Temizlik Hizmetleri

Yılların verdiği deneyim ve tecrübe ile sizlere Temizlik Şirketi hizmetleri sunuyoruz. İletişim Sayfamızdan hemen bizimle iletişime geçin!

SIKÇA SORULAN OTEL TEMİZLİĞİ SORULARI

Otel temizliğI nasıl yapılır?

Otel temizliği yapan personel öncelikle eğitime tabi tutulur. Oda temizliği yapacak olan personele detaylı olarak uygulamalı eğitim verilir. Kat temizliği yapacak olan personele aynı şekilde çalışma alanı ve yapacakları hakkında detaylı bilgi verilmektedir. Temizlik sırasında kullanılacak olan teçhizat veya makine varsa bu konuda bilgi paylaşımı yapılır. Restoran, kafe, havuz başı, spor alanı ve bahçe personeli farklı ekiplerden oluşur. Her ekip yapacağı iş konusunda tecrübeli ve eğitimini tamamlamış personelden oluşmaktadır. İşlerin aksamaması için personelin çalışma sürelerine uyması ve vardiyalarını takip etmesi gerekir. Temizlik yapılacak olan her alan için kullanılması gerekenler ve yapılması gerekenler belirlidir. Ekip liderleri iş bölümü işlemini yapar ve koordineli olarak işler akışında ilerler. Eksik malzemelerin tamamlanması için bildirilmesi gerekir.

Pandemi sebebiyle belirlenen yeni temizlik kuralları çerçevesinde, bilgili olan personel tüm alanlara özel hijyenik cihaz veya makinelerle temizlikleri en kısa sürede tamamlamaktadır. En iyi otel temizliği için en uygun malzemelerin kullanılması gerekir. Aynı zamanda temizlik yapan personelinde kendi kişisel bakımına dikkat etmesi ve çalıştığı alanda bu kurallara uygun hareket etmesi gerekmektedir. Her yeni müşteri için odalarda temizlik yapıldığına dair bir düzen ve görüntü olması önemlidir. Odaların havalandırılmasının da yapılması bir önceki müşteriden kalma kokuların temizlenmesi için gereklidir.

Otellerde herkesin kullanımına açık olan alanlarda restoran, kafe, bar, spor salonu ve havuz başı alanlarında özel temizlik işlemleri yapılmalıdır. Bu alanlarda kullanılması gereken malzemeler de özel olmalıdır. Restoran, kafe, spor salonu ve havuz başında yiyecek ve içecek tüketimi yapıldığı için uygun malzeme seçimi önemlidir. Yerleri temizlemek için kullanılan malzemelerle masaların temizlenmemesi gerekir. Personelin bu konuda bilinçli olması avantaj sağlar. Havuz başında yapılan temizlik sırasında kaymaya sebep verecek ve düşme riskini arttıracak malzeme kullanılmamasına dikkat edilmesi önemli bir konudur. Spor salonunda kullanılan aletlerde müşterilerin oturduğu, dokunduğu ve uzandığı bölümler özel malzemelerle hijyenik koşullara getirilmelidir.

Otel temizliği malzemeleri nelerdir?

Otel temizliği malzemeleri seçilirken dikkat edilmesi gereken konular bulunur. Her müşteri çıkışında veya kalan müşteriler için temizlik yapılır. Kullanılan malzemeler profesyonel temizlik için uygun olan ürünlerdir. Pandemi süresince hijyenin sağlanması için ekstra makine ve ürünler de kullanılmaktadır. Tüm yüzeylerde kullanılan malzemelerin cilde zarar vermeyen türden seçilmesi gerekir. Aynı zamanda havlu, yatak çarşaf, yastık, nevresim ve örtülerinin de alerjik reaksiyona sebep olmayacak malzemeden seçilmesi önemlidir. Genelde hijyen sağlanması ve yüksek ısılarda yıkama yapılması sebebiyle otellerde kullanılan malzemeler beyaz renkli olanlardan tercih edilir. Kullanımı ve temizliği kolay olan tekstil malzemeleri müşteriler için titizlikle ve uygun koşullarda hazırlanmaktadır. Tüm eşyalar ayrıca ütülenerek hijyen sağlanması temin edilir.

Otel temizliği kapsamında yapılması gereken çalışmalar belirli bir düzen içerisinde gerçekleştirilir. Sonuç müşteriler için hem görsel olarak hem de gerçekten derinlemesine temizlik yapılmasıyla en iyi şekilde sağlanır. 25 yıldır hizmet veren otel temizlik firmamız en kaliteli malzeme ve işçilik sayesinde müşteri memnuniyeti kazanmaktadır. Müşterilerin memnun olması otelin daha çok tercih edilmesine sebep olur. Kullanılan temizlik malzemelerinin özellikleri arasında;

  • Lekelerin ve tozların kolaylıkla çıkmasını sağlayan yapıda olması,
  • Her türlü yüzeyde rahatlıkla kullanılabilir olması,
  • Parlaklık sağlaması,
  • Halılarda oluşan kirlerin veya lekelerin hemen çıkarılmasını sağlaması,
  • Parke, mermer veya diğer yüzeylerin çizilmemesi, aşınmaması için uygun olması,
  • Sigara ve kötü kokuları bastırabilecek nitelikte oda kokularının kullanılması sağlandığında uygun koşullarda temizlik tamamlanmış olur.

Malzemelerin özelliklerinin yanında bir diğer konu da personelin malzemeler hakkında bilgili olmasıdır. Ürünlerin gerektiğinden fazla kullanılması fayda sağlamayacağı gibi zararlı da olabilmektedir. Bu sebepten otel temizliği için temizlik malzemelerinin günlük kullanım durumları belirlenerek belirli miktarlarda malzeme almaları ve bu oranda kullanmaları sağlanmalıdır. Odaların temizliğinin kontrolü ekip şefleri tarafından gerçekleştirilir. Her oda titizlikle temizlendikten sonra denetimden geçmektedir. Bu sayede müşterilere en uygun hizmetin verilmesi sağlanır.

SIKÇA SORULAN GENEL SORULAR

Temizliksirketi.com.tr kimdir?

ENTEGREGROUP TEMİZLİK HİZM. LTD. ŞTİ olarak hizmet veriyoruz.

Şirket adresiniz nedir?

Talatpaşa Mah., Ersoy Sk., No:5/B Kağıthane,İstanbul

Telefon numaranız nedir?
Hizmet ve satışlarınız faturalı mı?

Tüm işlem ve sunulan hizmetlerimiz faturalıdır.

Garantili ürünler mi satıyorsunuz?

Tüm satılan ürünler Resmi Firma garantilidir. Verdiğimiz hizmet ve ürünlerin sonuna kadar arkasındayız.