Fabrika Temizliği

Fabrika temizleme hizmeti almak istediğinizde firmamız deneyimli çalışma arkadaşlarımızı sizlere en kısa süre içerisinde yönlendirir. Ekiplerimiz teknolojik araçlar, kaliteli temizleme malzemeleri, iş sağlığı ve güvenliği sağlanması adına personel kıyafet ve koruyucuları ile temizleme olacak alana gelir. Fabrikalarda temizlik işlemleri, Fabrikaın çalışma saatlerini etkilemeyecek şekilde ayarlanır. Her personel bu kurala göre çalışır. 25 yıldır Fabrika temizliği hizmeti veren firmamız çalışma kurallarını Fabrika hizmeti almak isteyen kurum ile karşılıklı sözleşmeler neticesinde güvenli bir hizmet anlayışı ile belirlemektedir. Platformumuzda yer alan tüm firmalar alanında kendini kanıtlamış ekiplerle hizmet vermekte ve istenen temizliği kısa sürede sunmaktadır.

Profesyonel Temizlik Hizmetleri

Yılların verdiği deneyim ve tecrübe ile sizlere Temizlik Şirketi hizmetleri sunuyoruz. İletişim Sayfamızdan hemen bizimle iletişime geçin!

SIKÇA SORULAN FABRİKA TEMİZLİĞİ SORULARI

Fabrika temizliği firma çeşitleri nelerdir?

Fabrika temizliği yapan firmalar bu hizmeti iki farklı şekilde gerçekleştirmektedir. Birincisi Fabrika inşaatı sonrası yapılan temizleme hizmetidir. Bu hizmet Fabrikaın inşaat işleri bittikten sonra bünyemizde yer alan ve en iyi Fabrika temizliği hizmeti veren firmalar tarafından yapılır. Bu hizmet içerisinde inşaat sonrası etrafta bulunan kalıntılar, boya ve badanadan kalan izler vs. Gibi tüm alan en ince ayrıntısına kadar temizlenir. Hiçbir iz kalmaması adına Sağlık Bakanlığı ve ilgili diğer kurumlar tarafından onaylanmış temizleme ilaçları kullanılır.

İkinci hizmet türü ise genellikle belli gün ve haftalarda Fabrika sahiplerinin düzenli olarak almak istedikleri temizlik hizmeti türüdür. Fabrika temizliği hiçbir zaman hafife alacak kadar kolay bir temizlik işlemi değildir. Burada çalışacak ekipler mutlaka temizleme hizmeti üzerine bir bilgi ve beceriye sahip, eğitimli kişilerden oluşmalıdır. Yanlış kullanılan her kimyasal ilaç geri döndürülmesi zor adımları da beraberinde getirmektedir. Firmamız bünyesinde her çalışanımız ancak sertifika hizmeti aldıktan sonra alan çalışmalarına dâhil edilmektedir.

Fabrika temizliği nelerden oluşur?

Fabrika temizliği, işletmelerin faaliyet alanlarına göre temizlik işlemleri değişebilmektedir. Farklı alanlarda üretim yapan ve iş kolu farklı olan işletmelere göre özel temizlik işlemleri uygulanmaktadır. Gıda sektöründe faaliyet gösteren bir fabrika ile giyim sektöründe faaliyet gösteren firmanın temizlikleri bir birinden farklılık arz etmektedir.

Hangi fabrikalarda temizlik hizmeti zorunludur?

Özellikle imalathaneler, gıda fabrikalarında endüstriyel temizlik maddeleri kullanılmamaktadır. Bunun asıl nedeni üretilen mamullerin temizlik maddelerinden etkilenmesini veya zarar görmesini engellemektir. Bunun yerine özel yöntemler uygulanmaktadır.

Fabrika temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Fabrika temizliği konusunda yapılan işlemler arasında, camların silinmesi işlemi en önemli faaliyetlerden bir tanesidir. Fabrikanın camlarının temiz olması işletme sahipleri ve çalışanları işin önem arz etmektedir. Temiz bir ortamda çalışanların daha verimli olduğu bilimsel çalışmalar ile kanıtlanmış bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. Camların üzerinde en ufak bir leke kalmayıncaya kadar temizlenmesinden sonra fabrikanın duvarlarının silinmesine sıra gelmektedir. Genellikle fabrikalarda yoğun üretimler olduğu için duvarlar bir süre sonra kirlenmekte ve bunun temizlikleri yapılmamaktadır.

Fabrika temizliğinde ikinci işlem olarak duvarların baştan sonra silinmesi gerçekleştirilir. Bu işlemden sonra duvarlar yeni boyanmış gibi tertemiz olarak karşınıza çıkacaktır. Daha sonra fabrikada ki çöplerin toplanması işlemine geçilir. Fabrikada yerlerde veya bahçede bulunan tüm çöpler toplanır ve ortam tamamen atıklardan ve çöplerden arındırılır. Daha sonra mobilyaların temizliğine geçilir. Mobilyaların temizliği özelliklerine göre değişirken, öncelikle toz alma işlemi ile başlar, daha sonra mobilyanın nemden zarar görmeyen bir yapıda olması durumunda nemli bez ve temizlik maddesi yardımı ile temizlenmesi sağlanır.

Bu işlemlerden sonra lavabo ve tuvaletlerin temizliklerine sıra gelir. Özellikle toplu olarak yaşanılan ortamlarda ortak kullanım alanlarından olan lavabo ve tuvaletlerin temiz olması insan sağlığı açısından büyük önem arz etmektedir. Lavabo ve tuvaletlerin temizliği özel temizlik malzemeleri yardımı ile yapılarak işlem tamamlanır. Daha sonra fabrikanın merdiven veya asansör temizliği işlemleri gerçekleştirilir.

Tüm bu işlemlerden sonra ise fabrika temizliğinde sıra zeminlerin temizlenmesine gelmiştir. Zeminler de özel temizlik malzemeleri ile temizlenerek, kir, pas ve bakterilerden arındırılır ve insan sağlığını tehdit etmesi önlenir. Diğer temizlik işlemleri ile devam edilerek fabrika temizliğine son verilir.

SIKÇA SORULAN GENEL SORULAR

Temizliksirketi.com.tr kimdir?

ENTEGREGROUP TEMİZLİK HİZM. LTD. ŞTİ olarak hizmet veriyoruz.

Şirket adresiniz nedir?

Talatpaşa Mah., Ersoy Sk., No:5/B Kağıthane,İstanbul

Telefon numaranız nedir?
Hizmet ve satışlarınız faturalı mı?

Tüm işlem ve sunulan hizmetlerimiz faturalıdır.

Garantili ürünler mi satıyorsunuz?

Tüm satılan ürünler Resmi Firma garantilidir. Verdiğimiz hizmet ve ürünlerin sonuna kadar arkasındayız.