Böcek İlaçlama

Zararsız böcek ilaçlama ürünleri sayesinde, doğal ürünlere, sizlere ve hayvanlarınıza zarar vermeden böcek probleminizi çözüyoruz. Böcek ilaçlama çalışmalarının doğru bir şekilde yürütülmesini sağlamak için alanında uzman kişiler tarafından uygulamaların doğru bir şekilde yapılması oldukça önemlidir. Böcek ilaçlama işlemlerinizi yaptırmak için, sağlık bakanlığı ve tarım orman bakanlığı tarafından onaylarını ve gerekli belgelerini alarak çalışmalarını yürüten firmaları tercih etmeniz oldukça önemlidir. Bulunduğunuz yerde doğru bir şekilde yürütülmeyen böcek ilaçlama işlemleri, kullanılan ilaçlar dolayısıyla zararlı bir hal alabilmektedir. Bunun önüne geçebilmek için ilaçların sıkılacağı yerlerin doğru bir şekilde tayin edilmesi oldukça önemlidir.

Uzmanlar tarafından yapılan bu işlem böceklerin yuvalarını belirlemekte de oldukça önemlidir. Bu tayin işlemi de uzun yıllara dayanan bir mesleki tecrübe gerektirmektedir. İlaçlama yapılacak alana karar verildikten sonra kaliteli ilaçlar kullanılarak uygulanan güvenilir böcek ilaçlama hizmeti yürütülürken böcek türüne özel ilaçlar kullanılmaktadır. Bu durum, böcek ilaçlama süreçlerinin hızlı bir şekilde çözümlenmesine yardımcı olmakta, ilaçlama sürecinin kısalması maliyet açısından da ciddi derecede avantaj sağlamaktadır. Böcek ilaçlarının insan üzerindeki etkilerini en az düzeye indirmek için ilaçlama sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Bu kurallara dikkat edildiğinde hem ilaçların dezavantajlı özellikleri sıfıra indirilmiş hem de ilacın etkinliği eksilmemiş olur. Bu sayede böcek ilaçlama programlarının en doğru şekilde yürütülmesi sağlanır. Böcek ilaçlaması yapılan bölgede dikkat edilmesi gereken kuralları şöyle sıralayabiliriz:

  • Mutfak, ilaçlamadan sonra detaylı bir şekilde yıkanarak kullanılmaya özen gösterilmelidir.
  • Pire, bit, tahtakurusu böcek ilaçlama işlemi yapılmışsa kıyafetlerin de yıkanarak temizlenmesi, üzerinde toz ya da böcekler varsa arındırılması gerekmektedir.
  • İlaçlama yapılan bölgede hızlı ve olumlu sonuç alınması isteniyorsa, ilaçlama sonrasında ıslak temizlik yapılmamalı, ilacı silmemeye özen göstermelisiniz. İz bıraktığı için silinen ilaçlar etkisini yitirmektedir.
  • Sağlık Bakanlığı tarafından kullanım onayı verilen biosidal böcek ilaçlarının etki süresi 7 – 10 gün olarak belirlenmiştir. Bu süre içinde evde yoğun temizlik yapmamak, ilacın etkilerinden tam anlamıyla faydalanmak için oldukça önemlidir.
  • Bu durumlara engel oluşturabilecek şekilde, evcil hayvan, emekleyen çocuk gibi zarar görebilecek canlıların bulunması durumunda ulaşabilecekleri yerler silinebilir, onun dışında süpürge ile toz alınarak, kuru temizlik işlemi yapılabilir.
  • En iyi böcek ilaçlama için 2 – 3 saat ilaçlama yapılan alanın kapalı tutulması daha sonrasında kullanılması ve kullanılmadan önce havalandırılması önemlidir.
  • Jel ilaçlama yapılan yerlerin nereler olduğuna dikkat edilmeli, temizlik yaparken, jel sıkılan yerlerin silinmemesine özen göstermelisiniz.

Bu detaylara dikkatli bir şekilde uyduğunuzda, böcek problemini büyük ölçüde ve hızlı bir şekilde çözebilirsiniz. Böcek probleminizin takibi, ilaçlama firmanız tarafından düzenli olarak yapılmakta, azalma ya da artma durumuna bağlı olarak kullanılan ilacın dozajı ayarlanmaktadır. Bu konuda detaylı bilgi almak için ilaçlama firmanız ile iletişime geçebilirsiniz.

Profesyonel Temizlik Hizmetleri

Yılların verdiği deneyim ve tecrübe ile sizlere Temizlik Şirketi hizmetleri sunuyoruz. İletişim Sayfamızdan hemen bizimle iletişime geçin!

SIKÇA SORULAN BÖCEK İLAÇLAMA SORULARI

Böcek ilaçlama nasıl yapılır?

İlaçlama yapılırken kullanılacak ilaç türü ve dozajı, alandaki yoğunluk ve haşere türüne bağlı olarak seçilmektedir. Böcek ilaçlama işleminde doğru uygulama kadar, ilaçlama ürününün doğru seçilmesi de güvenilir böcek ilaçlama işlemi için oldukça önemlidir. Bununla birlikte genel koruma amaçlı böcek ilaçlama işlemi de yapılarak böcek oluşmasının önüne geçmek amaçlanabilmektedir. Böcek ilaçlama sürecinde kullanılan ürünlerin tamamı Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olarak kullanıma sunulmaktadır. Böcek ilaçlama uzman kişilerce yapılmalıdır. Böcek ilaçlamada kullanılan yöntemler şunlardır:

Kokusuz Sıvı Böcek İlaçlama

Kokusuz ilaçlama, sıvı pompalama yöntemiyle ve sisleme yöntemiyle yapılmaktadır. Genellikle iç mekânlarda tercih edilen bu uygulama, düşük haşere yoğunluğu olan mekanlarda tercih edilmektedir. Gıda ve kullanım ürünleri, ilaç kokusuz olmasına rağmen uygulama yapılacak yerden kaldırılmalıdır.

Kokulu Sıvı Böcek İlaçlama

Kokulu ilaçlama ürünleri yine sıvı pompalama sistemiyle yapılmakta ancak çok daha yüksek haşere yoğunluğuna sahip yerlerde uygulanmaktadır. Kokulu ve güçlü böcek ilaçlama ürünü, kısa süre içinde etkisini göstermeye başlar. Böcek yoğunluğunu ciddi derecede azaltabilir. Ancak bu uygulama, kokusuz uygulamaya kıyasla çok daha özen gösterilmesi gereken bir işlemdir. Kokulu ilaç uygulandıktan sonra 2 saat ortam kapalı tutulmalı daha sonrasında ise kullanım öncesinde 45 dakika kadar havalandırılarak ilaç kokusunun çıkması sağlanmalıdır. Kokusuz ilaçlamada olduğu gibi ilaçlama yapılacak yerde gıda ürünü bulunmamasına dikkat edilmelidir.

ULV Cihazı ile Püskürtme Yöntemi

Bu cihaz, sisleme adı verilen bir yöntem ile geniş alanlarda ilaçlama yapılmasına olanak sağlamaktadır. Açık ya da geniş alanlarda gözün görmediği yerlerin dahil ilaçlanabilmesi için oldukça önemlidir. Etkisini çok kısa sürede gösterir ve kapalı mekânlarda bu yöntemle uygulanan çok güçlü böcek ilaçlama ürünleri, etkili sonuçlar vermektedir.

Jel İlaçlama

Jel ilaçlama yöntemi, bir enjektör yardımıyla özel belirlenmiş noktalara ilaç bırakılması yoluyla gerçekleşir. Özellikle hamamböceği için uygulanan bu yöntemde, ilaçlama sonrası ilacı silmemeye özen göstermeniz halinde uzun süre koruma sağlamaktadır.

Fare İstasyonu nedir?

Fare İstasyonu, farenin girebileceği büyüklükte delikleri olan ve yem asılan bir demirden farenin zehirli yemi yemesini amaçlayan bir yöntemdir. Kutular kilitli ve kapalı olarak tasarlandığı için çocuk ya da evcil hayvanlarınızın sağlığına zararı bulunmamaktadır.

Böcek ilaçlama firmaları

Profesyonel bir şekilde programlanmış en iyi böcek ilaçlama hizmetleri ev ya da iş yerlerinizde alanın ölçüsü ne olursa olsun haşere probleminizi çözmeyi amaçlamaktadır. Böcek ilaçlama sektöründe kullanılan ilaçlar, aletler kadar ilaçlama işleminin doğru bir şekilde programlanması da oldukça önemlidir. Böcek çıkma noktalarının doğru bir şekilde seçilmesi, böcek problemini çözmekte oldukça avantajlıdır. Böcek ilaçlama firmanızı doğru bir şekilde seçmek, ilaçların kalitesinden ve kesin sonuçlardan emin olmanız için önemlidir. Tecrübeli bir şekilde yürütülen böcek ilaçlama hizmeti yüksek etkinlik oranı sayesinde ekonomik bir çözümdür. Doğru bir şekilde seçilmemiş böcek ilaçlama firması, işlem tekrarı dolayısıyla, yüksek maliyetlere yol açmaktadır. En uygun böcek ilaçlama hizmetleri için 25 Yıldır hizmet veren firmamız bünyesindeki işletmeleri tercih edebilir ve kısa sürede etkili sonuçlar alabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN GENEL SORULAR

Temizliksirketi.com.tr kimdir?

ENTEGREGROUP TEMİZLİK HİZM. LTD. ŞTİ olarak hizmet veriyoruz.

Şirket adresiniz nedir?

Talatpaşa Mah., Ersoy Sk., No:5/B Kağıthane,İstanbul

Telefon numaranız nedir?
Hizmet ve satışlarınız faturalı mı?

Tüm işlem ve sunulan hizmetlerimiz faturalıdır.

Garantili ürünler mi satıyorsunuz?

Tüm satılan ürünler Resmi Firma garantilidir. Verdiğimiz hizmet ve ürünlerin sonuna kadar arkasındayız.