Baca Temizliği

Büyük ya da küçük ölçekli farklı yapı tiplerinde yer alan baca sistemleri, belli dönemlerde insan sağlığını doğrudan olumsuz yönde etkileyen yapılardır. 25 yıldır temizlik hizmeti sağlayan firmamız, İtfaiye Daire Başkanlıklarından alınan sertifikalarla eğitim almış yetkili personellerimiz tarafından sağlanan ve yılda en az bir defa yapılması gereken baca temizliği işleminde de sizlerin yanında. Bu bağlamda şirketimiz insan sağlığını korumak ve daha etkili bir şekilde ısınma sistemlerinden yararlanabilmeniz için baca temizliğinde en iddialı hizmetleri vermektedir. En uygun ilaçlama ve temizleme yöntemlerine sahip şirketimiz bu alanda yıllardır çalışmaktadır.

baca temizliği

Profesyonel Temizlik Hizmetleri

Yılların verdiği deneyim ve tecrübe ile sizlere Temizlik Şirketi hizmetleri sunuyoruz. İletişim Sayfamızdan hemen bizimle iletişime geçin!

SIKÇA SORULAN BACA TEMİZLİĞİ SORULARI

Baca temizliğI türleri nelerdir?

Binalarda ya da bazı iş yerlerinde baca türleri farklılık göstermektedir. Bundan dolayı bu bacaların temizliği de farklı olmaktadır. Firmamız tarafından işletmeler için yağlı kanal, fırın baca ya da kurumlu baca gibi türler için temizleme hizmeti mevcuttur. İşletme ya da ev türüne göre baca temizliğinizi ayrı ayrı değerlendiriyor, baca temizliği konusunda ne kadar titizlikle çalıştığımızı müşterilerimize gösteriyoruz.

Yağlı kanal temizlemeler, genellikle binaların, restoranların ya da yemek hizmeti olan ya da bu hizmet alanında çalışan iş yerlerinin mutfak kısımlarında yer alan baca temizliği işlemlerini kapsamaktadır. Fırın baca temizliği, kurumlar tarafından yılda en az bir kez zorunlu kılınan bir temizleme işlemidir. Fırınlarda yaz kış devam eden ısıtma sistemleri bacaların daha erken tıkanmasına sebep olur. Bundan dolayı yangın gibi olumsuz durum olmaması için kurumlar tarafından baca temizleme işlemleri zorunlu tutulmaktadır. Genellikle soba gibi ısıtma sistemleri ile ısınan evlerde yapılan baca temizliği türü ise kurumlu baca temizliği ile adlandırılır. Her yıl birçok insan zamanında baca temizliği yaptırmadığı, ya da baca temizliğini profesyonel bir şekilde değil eski usul yöntemlerle yaptığı için maalesef kış aylarında dolan, tıkanan bacalardan çıkan zehirli gazlar yüzünden zehirlenmekte ve hayatını kaybetmektedir. Kurumlu baca temizliği, tıkanmaya bağlı oluşacak gazlardan etkilenmemeniz ve ısıtmadan daha iyi bir verim almanız adına çok önemlidir. Ekiplerimiz tarafından kısa sürede verilen bu hizmeti çok uygun fiyatlar ile alabilirsiniz.

Baca temizliğI önemi

Bacalar soba, şofben ya da kombi gibi ısıtma araçlarında kullanılır. Fakat doğru bir şekilde kurulumu ya da düzenli temizliği yapılmadığında kömür, odun, LPG, doğalgaz vs. Yakıtlar kullanılsa bile ısınma araçları düzgün bir şekilde çalışmamaktadır. Cihazlar randımansız bir şekilde çalıştığında ise toz partikülleri zamanla bacalarda tıkanmaya sebep olmaktadır. İnsan sağlığını olumsuz yönde etkileyen bu tıkalı bacalar yüzünden her yıl yüksek oranda ölüm yaşanmaktadır. Özellikle kış mevsiminde daha fazla kullanılan ısınma cihazlarının yer aldığı yapılarda baca temizliği çok önemlidir.

Apartman baca temizliğI

Apartman baca temizliği, birçok dairenin bir araya gelerek oluşan dikey mimarili yapılarda yer alan bacalarla ilgili verilen bir temizlik türüdür. Apartmanlar toplu yaşama alanları olduğundan belli kurallara herkesin uyması zorunludur. Baca temizliği de bu kuralların başında gelmektedir.

Apartmanlarda herkesin uyuması gereken kurallardan biri olan apartman baca temizliği yönetmenliğine göre apartmanlarda yangına veya yakıt türlerine bağlı olarak iç sızıntılara sebebiyet verilmemesi için hem apartman yöneticileri hem de daire sakinleri bu hususta çok dikkatli olmalıdır.

Apartman Bacaları Temizleme

Apartman bacaları temizlik işlerinin yönetmeliklerde belirtilen adımlara uygun olarak yapılması zorunludur. Apartman baca temizliği almak istediğinizde en iyi baca temizliği hizmeti veren firmamız ekiplerini size yönlendirmekteyiz. Çalışanlarımız Baca temizliğinde itfaiye eğitimlerini tamamlamış profesyonel ekiplerden oluşmaktadır. Ekiplerimiz apartmanlarınıza gelip baca kanallarının yer aldığı tüm sistemleri saptar. Eğer kazan varsa, temizlemeye ilk olarak buradan başlanır. Daha sonra bağlantı boruları ya da davlumbazlar temizlenir. Ekipler burada kanalları kamera vasıtasıyla da titizlikle inceler. Çelik telli fırçalar kullanılır, yüzeylere zarar vermeden fazla oluşan kirlerden arındırılır. Bu arındırma işlemlerinin daha kolay olması için alanında uzman şirketimiz Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı kimyasal ilaçlar kullanır.

Apartman baca temizlikleri, tüm yapılarına göre eğitim almış profesyonel ekipler tarafından yapılır. Bu hizmeti 25 yıldır hizmet veren baca temizliği konusunda resmi sertifikalara sahip firmamız güvencesiyle sizlere sağlamaktayız. İtfaiye Daire Başkanlıklarından aldığımız yetki belgesi ile çalışan firmamızdan aldığınız hizmet sayesinde güvenle bacalarınızı kullanabilirsiniz.

Apartmanlarınız için son teknoloji ile donatılmış cihazlar, temizleme ilaçları ve profesyonel ekipler tarafından sağlanan en iyi baca temizleme hizmeti fiyatları oldukça uygundur. Piyasanın en iyi fiyat ve hizmet garantisini sunan firmamız ile hizmetlerimiz ve fiyatlarımız hakkında bilgi almak için web sitemizde yer alan kanallardan iletişime geçebilirsiniz.

Site baca temizliğI

Avrupa standartlarına göre çalışmalarını sürdüren firmamız sizlere site baca temizliği hizmetini de sunmaktadır. Sitelerde ısınma sistemlerine göre baca temizlik hizmetleri verilmektedir. Site yönetim kurallarına göre yangın gibi afetlerden korunmak, ısıtma sistemlerinde sızıntı, aksaklık, ısınmanın daha kaliteli bir şekilde sağlanması gibi sebeplerden dolayı yılın belli aylarında yakıt sistemleri içerisinde bulunan bacalar düzenli olarak temizlenmelidir. Sitelerde apartman sakinleri gibi yöneticiler de baca temizliği konusunda sorumludur.

SIKÇA SORULAN GENEL SORULAR

Temizliksirketi.com.tr kimdir?

ENTEGREGROUP TEMİZLİK HİZM. LTD. ŞTİ olarak hizmet veriyoruz.

Şirket adresiniz nedir?

Talatpaşa Mah., Ersoy Sk., No:5/B Kağıthane,İstanbul

Telefon numaranız nedir?
Hizmet ve satışlarınız faturalı mı?

Tüm işlem ve sunulan hizmetlerimiz faturalıdır.

Garantili ürünler mi satıyorsunuz?

Tüm satılan ürünler Resmi Firma garantilidir. Verdiğimiz hizmet ve ürünlerin sonuna kadar arkasındayız.